Znajdziesz nas na:
Kiedy wysłać dziecko na kolonie letnie? Previous item Urodziny dla dzieci. O... Next item Rekrutacja! Animator/...

Wybór kolonii nie jest prosty. Trzeba bowiem przeanalizować nie tylko ofertę pod względem finansowym, ale dopasować również zadania oraz grupę specjalnie do dziecka. Z doświadczenia wiemy, że decyzja jest bardzo trudna, lecz nieunikniona. Prędzej czy później trzeba będzie się określić. Nie warto zwlekać z zapisami na kolonie letnie na ostatnią chwilę, zwłaszcza jeśli mamy przed sobą pierwszy taki wyjazd.

W JAKIM WIEKU NA KOLONIE?

To podstawowe pytanie, jakie zadają sobie wszyscy rodzice. A odpowiedź jest… elastyczna. Dziecko musi bowiem dojrzeć do dłuższej rozłąki z rodzicem i jednocześnie być na tyle dojrzałe, żeby poradzić sobie w nowym otoczeniu. Niemniej kolonie, które oferujemy są dopasowane już do dzieci od 6. roku życia. Może się wydawać, że to za wcześnie na taki krok bądź też rodzą się obawy, czy dziecko faktycznie tak długo wytrzyma bez rodziców.

OFERTA KOLONII I PÓŁKOLONII LATO 2017

Warto w takiej sytuacji zachować zimną głowę. Zazwyczaj bywa bowiem tak, że dziecko znakomicie sobie radzi na koloniach i świetnie adaptuje się w nowym otoczeniu. Wynika to głównie z atmosfery oraz interesujących zajęć. Obozy są bowiem znacznie luźniejszą formą edukacji, ale jednocześnie to świetna zabawa.

CZY WARTO POSŁAĆ NA KOLONIE LETNIE?

Odrębną sprawą jest decyzja, czy warto w ogóle posłać dziecko na obóz. Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że tak. Dziecko – niezależnie od wieku – uczy się bowiem podczas kolonii radzić sobie z różnymi sytuacjami bez wsparcia rodziców, ale pod bacznym okiem naszych opiekunów i trenerów. To dla nich kolejne kroki ku samodzielności. Zdobywają one w ten sposób nowe umiejętności.

Na koloniach dzieci uczą się funkcjonowania w grupie oraz integracji z rówieśnikami z różnych miejscowości i środowisk. Do tego szybciej przyswajają wiedzę, gdyż nauka odbywa się nie poprzez książki, lecz w sposób praktyczny. Dzieci na koloniach nabywają konkretnych umiejętności – w zależności od wybranego programu.

GDZIE NA KOLONIE?

W naszej ofercie posiadamy siedem różnych, bogatych programów kolonii letnich, które zostały dopasowane do dzieci w różnym wieku. Nasze obozy odbywają się na Kaszubach – w Skrzeszewie i Załakowie oraz niedaleko Gdańska i Pruszcza Gdańskiego – niewielkiej miejscowości Żuławka. Organizujemy również obóz górski w Gminie Olsztyn, niedaleko Częstochowy.

CO ZABRAĆ NA KOLONIE LETNIE?

W zależności od programu oraz oferty, lista rzeczy, które należy zabrać będzie się różnić. Czasami jest ona dość długa, dlatego warto się na to przygotować i systematycznie odhaczać listę rzeczy, które zabierzemy na kolonie letnie. Nie zwarto odwlekać tego na koniec, bo wówczas czeka nas szybkie i nerwowe pakowanie. Na dodatek może się okazać, że nie spakowaliśmy wszystkiego.